Головна » 2014 » Березень » 5 » Жінки в творчості та житті Тараса Шевченка
Жінки в творчості та житті Тараса Шевченка

4 березня учні ВПУ № 92 зібралися на вечорниці часів Т.Г. Шевченка. Господиня  вечорниць (бібліотекар) запросила їх, щоб познайомити з героїнями поезії та мистецьких творів Шевченка, відчути дух тієї епохи, настрій героїв, їхні переживання, сподівання. Шевченка називають співцем жіночої долі, хоча правильніше було б сказати «жіночої  недолі»,  «жіночого безталання». Жіноча доля була для поета не просто темою його творчості, але й згустком крові, що запеклася в його серці. М.Рильський писав: «Такого полум’яного культу материнства, такого апофеозу жіночого кохання і жіночої муки не знайти, мабуть, ні в одного з поетів світу». Переконатися у слушності цього твердження ми змогли на вечорницях, де звучали вірші  присвячені дитячій музі  поета Оксані, ніжний голос Лілеї, уривок з поеми «Марія» та інші. Мультмедійний супровід зробив враження слухачів більш яскравим.

Із благоговійним трепетом наважились ми на вечорницях торкнутися найтонших струн душі  нашого Кобзаря. Хто любив його і кого любив він? Хто з жінок своїм полум’яним почуттям надихнув його на створення вершинних поезій, хто покинув його самотнім на тернистому шляху ?

Відповіді давали учні в театралізованих заставках, а доповнювала господиня вечорниць. Скільки почуттів, душі, розуміння того, що  нещасливий  в особистому житті , Шевченко найвищу і найчистішу    красу світу бачив у жінці, у матері.

Разом з бібліотекарем Скрипник Г.О. та вчителькою української літератури  Кравцовою О.В. ми зробили спробу відчинити двері до складної і своєрідної душі поета. І це нам вдалося.

Висновок, який зробили учні: все, чого торкається геній за свого життя стає вічним. Вічною стала творчість Кобзаря, вічними стали його музи, які мали щастя зустрічатися з ним, надихати його поетичну душу. Вічною буде і  муза всього його життя – Україна.

Запрошуємо вас переглянути всі фото заходу за цим посиланням https://www.facebook.com/media/set/?set=a.684560084928656.1073741865.180715845313085&type=3&uploaded=56

Бібліотекарі відділу мистецтв Т.І. Дикань і О.А. Абраменко

Переглядів: 474 | Додав: Библио-1 | Теги: жінки Шевченка, ВПУ № 92, Вечорниці | Рейтинг: 5.0/2
«  Березень 2014  »