Головна » 2016 » Травень » 20 » Відкрий для себе Європу через мови
Відкрий для себе Європу через мови

З 2003 року, відповідно до Указу Президента, День Європи в Україні відзначається у третю суботу травня.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі. Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У цьому році це 21 травня. Жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Європа – найцінніша скарбниця досягнень та пам’ятників культури. Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції європейських народів. У Дні Європи наша бібліотека розкриває свої фонди для всіх бажаючих та пропонує виставку словників європейських мов «Вивчай мови – пізнавай Європу!». Вивчаючи мови Європи, ми дізнаємося історію, культуру та традиції народів. «Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу». Олесь Гончар

За матеріалами Інтернету

Переглядів: 319 | Додав: Библио-1 | Рейтинг: 4.8/10