Головна » 2015 » Лютий » 24 » Весна з Зимою зустрічалися
Весна з Зимою зустрічалися

Закінчилась Масляна (сирний тиждень, Масниця або Сиропуст). Це був останній тиждень перед Великим постом, - колись велике язичницьке свято проводів зими. І весь отой святковий розгул і гармидер – пісні, танці, частування варениками і круглими, мов сонце, млинцями, - мав на меті одне: наполохати, прогнати зиму.

Не змогли жінки нашого клубу в останній день Масляної, на Прощення, не зібратися на це веселе свято. Ми познайомили жінок з традиціями святкування, звернули увагу на те, що в Україні традиційною їжею протягом усього тижня були вареники, які готували щодня з різними начинками. Незліплений вареник - це коло, а вживання вареників є жертва (за язичницькими віруваннями) Сонцю. Цим самим його закликають скоріше послати на землю тепло й життєдайність. Готували й млинці, частіше гречані.

Всі наші жінки прекрасні господині, то ж і на столі у нас яких тільки млинців не було: на молоці, на сироватці, на мінеральній воді, на дріжджах. І начинки наші чарівниці придумали різноманітні: м’ясні, фруктові, з горіхами та варенням. За добрим українським звичаєм за столом звучали веселі жарти, пісні, гуморески.

Згадали і всесвітньо відому «Масленицу» Кустодієва. Розглянули не тільки цей твір художника, але й інші його дзвінкі, радісні, яскраві, сонячні картини-свята. Ми розповіли також про життєвий  і творчий шлях цього великого художника і сильну духом людину.

На прощання ми подарували жінкам Весняночок з побажанням добра та любові, весняного настрою та благополуччя. Ляльки-веснянки виготовила з паперу наш бібліограф з золотими руками Бобкова О.А.

Бібліотекар сектору  літератури з мистецтва Т.І. Дикань

Переглядів: 278 | Додав: Библио-1 | Теги: Прощення, Масляниця | Рейтинг: 5.0/1