Головна » 2015 » Квітень » 16 » «Весна – днем красна»
«Весна – днем красна»

Ось і закінчується святкування найсвітлішого, найбільш шанованого в народі свята християн – Великодня. Чим глибше занурюєшся в історію нашого народу, тим більше переконуєшся: знаємо ми її поверхово і основний пласт духовної культури залишається майже невідомим. То ж відродження свята повертає нам те життєстверджуюче джерело, яким живиться мудрість народна.

Як відомо, вся неділя, починаючи від Світлого Христового Воскресіння і до наступної суботи включно, носить назву Світлої седмиці. Седмиця – сім днів неділі. І кожен день має свою традицію. Не вдаючись у глибину століть і історію святкування всіх днів, хочеться нагадати, що в давнину в Україні на четвертий день Великодніх свят люди збиралися на музики і веселилися виходячи на вулицю, на природу – «відпроваджували свято».

От і чергове засідання членів «Жіночого клубу» було присвячене традиціям шанування Великодніх свят. За святково прибраним столом, в дружній розмові, за філіжанкою духмяного чаю ми познайомили наших постійних слухачок з історією виникнення Великодніх свят, згадали, що в Україні і досі не перевівся звичай славити Сонце писанками. Адже писанки – це символ Сонця, Добра і Життя. Розповіли легенди з її виникнення, дізналися про різноманітні техніки їх виготовлення, переглянули відеофільм «Воскресіння Ісуса Христа».

А наші добрі господині пригощали всіх запашними пасками та ділилися рецептами і особливостями приготування випічки. Зустріч пройшла в дружніх обставинах. Було по святковому, по весняному весело. Сьогодні наші гості дізналися лише про часточку традицій нашого народу, які є місточком між минувшиною і сьогоденням та шляхом до майбутнього. То ж збирайтеся, любі друзі, у дружньому колі, записуйте зерна народної мудрості, поділіться з ближніми усім, що є у вас найкращого, шануйте звичаї наших предків, і тоді на землі пануватиме мир та спокій.

До наступної зустрічі в нашому клубі.

Бібліотекар сектору літератури з мистецтва Абраменко О.А.

Переглядів: 201 | Додав: Библио-1 | Теги: писанки, жіночий клуб, Світла седмиця | Рейтинг: 5.0/2
«  Квітень 2015  »