Головна » 2013 » Березень » 31 » Веселики, закоханого в слово
Веселики, закоханого в слово
Після холодних, пасмурних зимових місяців, пригніченого настрою, нарешті весна порадує нас 1 квітня Міжнародним святом гумору.

Щоб трохи прикрасити та осяяти веселими жартами і гумором, яскравим і лагідним сонечком сміху нашу буденність - давайте проведемо день сміхотерапії на нашому сайті. В день, коли без причини хочеться жартувати, сміятися, глузувати, забудьте про серйозність, станьте, як діти. У нас в гостях Гумор і Сміх. Подаруйте один одному посмішку. Смійтесь над жартами друзів і жартуйте самі, бо сміх, як говорив Віктор Гюго, проганяє зиму з людського обличчя.

Українці завжди були щедрими на гумор і сатиру. Народні жарти, гуморески передають нам життєвий досвід цілих поколінь. Свого часу в Україні прославилися такі видатні гумористи, як Остап Вишня, Павло Глазовий, Степан Олійник та інші.

Є і серед наших членів літературного обєднання "Обрій" поети, чий лагідно-жартівливий гумор, сміх їх героїв викликає добру посмішку і покращує настрій.

Ім'я самобутнього поета-пісняра Володимира Семеновича Корсунського добре відоме сєвєродончанам. Його життєвий шлях може бути прикладом того, як різні життєві обставини можуть впливати на творчість. Поетична творчість Володимира Семеновича цікава нам змістом і правдою, щирістю і безпосередністю самого автора, бо головна мета його - нести українське слово всім, хто сприймає по-доброму українське. І гумор його доброзичливий, не образливий, якщо стосується людей взагалі, яких він любить і від душі хоче бачити їх щасливими. А якщо виражає своє ставлення до того, що вважає негативним, то його гумор стає вже сатирою. Гумор допомагає йому в житті, додає сили в цей нелегкий час. І на душі стає радісно, коли люди сприймають його поезію, сміються і розуміють те, що хоче до них донести.

Багатьом мешканцям нашого міста добре знайомі також гуморески Лідії Володимирівни Кучеренко. Вони написані живою, легкою, розмовною мовою, що надає їм доброго художнього смаку, емоційного сприйняття. Вірші приваблюють і веселять читачів - читати їх без сміху неможливо. Здоровий гумор робить ці твори актуальними. Її сміх не ображає людей, а "лікує" їх. Як засвідчують великі майстри сміху (О. Вишня), щоб мати право на такий сміх, треба "любити людину, любити більше, чим себе".

А ще для вашої уваги картинки із натури, легкі мініатюри - про ціле й про деталі, з мораллю й без моралі, із вуст народу взяте - глибоке і крилате - наших поетів Зінаїди Новоточенової, Володимира Предатька, а також гуморески на російській мові Степана Скотаря. В дотепних, дошкульних поезіях автори гнівно картають нехлюїв, нероб - всю ту потолоч, що заважає нам в житті (Див. "Веселики" "Обрію").

Переважна більшість творів відома читачам із сторінок періодичної преси. А ми, як казав Остап Вишня, сміємося і будемо сміятися разом із своїм веселим, дотепним, талановитим народом. І щоб легше було жити, долати дрібні труднощі - даруйте один одному щирі і добрі посмішки. І не тільки 1 квітня, але весь рік! Усмішка нічого не варта, але багато дає. Вона триває мить, а в пам'яті залишається назавжди. Смійтеся на здоров'я!
Сміхотерапію провела бібліотекар відділу мистецтв О.А. Абраменко
Переглядів: 354 | Додав: Библио-1 | Теги: 1 квівтня Обрій, Корсунський, Скотарь, Новоточенова, Кучеренко, Предатько | Рейтинг: 5.0/2
«  Березень 2013  »