Головна » 2015 » Квітень » 9 » Великдень всіх нас на гостини просить
Великдень всіх нас на гостини просить

Свято Світлого Христового Воскресіння, Великдень - головна подія року для православних християн. Це величне свято світлого Воскресіння Христа, який приніс себе в жертву за гріхи людей і спокутував їх своїми стражданнями.

З утворенням незалежної України Великдень одним із перших увійшов до календаря її загально-державних свят. В своїй першооснові – це свято весни, свято воскресіння землі і природи в цілому і нового життя. Великдень не залишає нікого байдужим, тому красиво, весело і по-доброму відзначається. Для нас же традиції народу - це жива історична пам’ять, в них досвід, мудрість сотень поколінь. Це те, що зберігає людину від знеособлення. От і святкували ми Великдень разом з учнями в залі дозвілля нашої бібліотеки. Атмосферу свята, тепла і світла допомогла створити виставка майстринь клубу "Натхнення", яку вони присвятили цьому святу свят.

Діти 5-6 класів СЗШ № 15 подивилися відеофільм «Історія воскресіння Ісуса Христа», а учні молодших класів цієї школи та ще СЗШ № 6 веселий мультфільм про писанки. Ми розповіли дітям про традиції святкування Великодня, легенди пов’язані з цим святом, загадали загадки. Учні долучилися до великодніх приготувань, «допомагаючи» мамам в іграх: «Підміталочки», «Приготуємо суп».

А яке ж свято без крашанок та писанок? Писанка – душа народу, яка розквітає дивовижними весняними барвами Сонця, Добра, Життя. Із писанкою порівнюють усе красиве. Т.Г.Шевченко писав: «Неначе писанка село…». Про гарних дівчат кажуть:  «Дівчина – мов писанка». То ж і грали діти з цими чудовими творіннями рук людських в народні ігри: «Розкрути яйце», «Донеси яєчко курочці в гніздечко», «Боулінг по-українськи» (це вже гра на сучасний лад) та інші. З великим задоволенням діти складали вітальні великодні листівки. Кожен захід закінчувався весняними хороводами, що відповідає традиціям нашого народу, коли в давні часи молодь і діти в світле свято Великодня каталися на гойдалках, грали в різні ігри та водили хороводи. Запрошуємо вас переглянути наші світлини https://www.facebook.com/media/set/?set=a.899494156768580.1073741939.180715845313085&type=3&uploaded=18

Ми вітаємо всіх з Великоднем! З Христовим Воскресінням! Здоров’я! Миру! Успіхів у праці! Нехай ваші душі будуть багаті на добро, чисті, як великодні рушники і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у ваші оселі радість, віру, надію і любов!

Бібліотекар сектору літератури з мистецтва Т.І.Дикань

Переглядів: 283 | Додав: Библио-1 | Теги: Великдень, клуб Натхнення, Воскресіння Христове, писанки | Рейтинг: 5.0/3
«  Квітень 2015  »