СЄВЄРОДОНЕЦЬКА МІСЬКА ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Серпень » 10 » Українські міста запрошують
13:09
Українські міста запрошують

Серпень – час для відпочинку та мандрівок. З безвізовим режимом для українців відкривається багато держав Європи і це чудово. А як ви дивитесь на те, аби помилуватися дивовижними краєвидами нашої країни? Тоді саме для вас – виставка-екскурсія "УКРАЇНСЬКІ МІСТА ЗАПРОШУЮТЬ". Наші видання поділяться цікавою інформацією про місця, варті вашої уваги. І почнемо одразу з рідного міста - Сєвєродонецька.

Каленюк С.П., Ломако М.М. Давня історія Сєвєродонецька. Мандрівка краєм за давніми картами. - Лисичанськ, ПП Прінтекспрес", 2009. - 98 с.

Автори у формі подорожі за картами здійснюють мандрівку в часі, поринають вглиб віків, пропонують читачеві подивитися на полювання людей, які жили між Сєвєродонецьком і Борівським 15 тисяч років тому, як у ХІІ ст. половці в Лисичанському кар'єрі ламали камінь для виготовлення кам'яних баб, а ще на процес виготовлення глиняного посуду на березі озера Зановського. Прискіпливий читач поцікавиться, а чому книга носить назву "Давня історія Сєвєродонецька", адже тут багато інформації про інші території? Але автори пояснюють, що наше місто вмістило в собі історію і станичного Борівського, і графської Воєводівки, і промислового Лисичанська, і поглинутого хімкомбінатом Новосиротиного.

Лавка Г.М. Кременщина - оазис Донбасса: историко-краеведческий очерк.- Рубежное: гор.типография, 1993. - 100 с.

Хто побував в Кремінній та її чудових лісах, той обов'язково приїде знову, щоб вдихнути цілющий аромат її лісів, помилуватися стрункою щогловою сосною і красунею-березою, подивитися лісових велетнів-лосів і забавні стада диких кіз і оленів, білок і бобрів. Книга охоплює період від історичного минулого Кременщини до 90-х рокіів ХХ ст. Особливо цінним в ній є історія сел Кремінщини, таких знайомих і рідних: Боровеньки, Єпифанівка, Варварівка тощо.

Подов В.И. История города Лисичанска. - Луганск: Альма-матер, 2005. - 536 с.

Кожне місто славиться чимось своїм, саме тільки йому притаманним. І у Лисичанська є своя слава. Адже історія Лисичанська – важлива частина історії всього вугільного басейну нашої країни, саме тут почалася промислова розробка кам'яного вугілля, тут отримано перший кокс, виникло і розвивалось вітчизняне горне мистецтво, так-так, мистецтво. Адже хто буде заперечувати, що точність рівна мистецтву не менш потрібна і в гірняцькій справі. Автор крок за кроком простежує більш ніж трьохвіковий шлях, пройдений містом від початку його заснування до наших днів. В цій книзі ви не побачити яскравих видовищних краєвидів і написана вона на документальній основі, але все одно обов’язково буде корисна всім, хто любить свій край, цікавиться його теперішнім і минулим.

Вечный Киев. Жизнь большого города / авт.-сост.В.Ковалинский, О.Друг. - К.: Балтия-Друк, 2013. - 124 с.: ил.

Оригінальне барвисте видання про Київ знайомить читача з внутрішнім життям великого старовинного міста, його багатою історією, архітектурними символами. Ми дізнаємося, що це дивовижне місто з драматичною історією: хвилі навал, пожеж, повеней, хвороб прокочувалися по ньому. Але знову і знову Місто піднімалося з руїн, стаючи лише сильніше і красивіше. Зупинюсь на одному з розділів книги "Сделано в Киеве". З давніх давен київські бренди відповідали духу часу, будучи своєрідною візитною карткою міста. Умінням і кмітливістю ремісників був побудований міст через Дніпро-Славутич, споруджені перші кам'яні церкви, створені цінні рукописні книги для монастирських бібліотек... В XVII-XVIII ст. Київ - визнаний центр українського золотарства; ювелірна фабрика золотих та діамантових виробів Маршака успішно конкурує з фірмами Фаберже; знаменита Києво-Межогірська фабрика (1789-1875) була першим і найбільшим підприємством з виробництва "англійського фаянсового посуду" (тонкого фаянсу). Датою народження вітчизняного повітроплавання прийнято вважати 23 травня 1910 року, коли професор Київського політехнічного інституту О.С.Кудашев підняв в повітря перший літак вітчизняної конструкції. А хто не чув про авіаконструктора Олега Антонова і його вантажні літаки Ан-22 ("Антей") і Ан-124 ("Руслан") - найбільші транспортні апарати в світі? А пам’ятаєте знаменитий фотоапарат "Київ"? Розповідь доповнюють унікальні ілюстрації і фотографії цікавих експонатів з Музею історії міста Києва, чудові види київських ландшафтів з повітря та факсимільні копії рідкісних документів з архівних та музейних фондів та приватних колекцій.

Николишин Ю.І. Загадковий Львів. - Львів: Апріорі, 2008. - 144 с.: іл.

Образотворче видання у формі фотоальбому – ілюстрована розповідь про найвизначніші пам'ятки древнього Львова на українській, російській, польській та англійській мовах. Книга призначена для тих, хто любить Львів, цікавиться його історією. Гортаєш сторінки і починаєш закохуватися у це місто: ось площа Ринок – одна з найстаріших площ Львова, її історія сягає XIV століття; центральний пункт площі – ратуша, перша згадка про її існування датується 1381 роком. Кам'яні леви пильно охороняють вхід до ратуші. Крокуємо далі і перед нами Театр опери та балету ім. С.Крушельницької. Фронтон театру вінчає скульптурна композиція, це алегоричні фігури: Слава з пальмовою гілкою в центрі, зліва – Геній драми і комедії, справа – Геній музики. І, безумовно, безліч церков, каплиць, костелів і, звичайно, найекзотичніша у Львові споруда – Вірменський собор Успіння Пресвятої Богородиці, що також сягає XIV ст., коли Львів став столицею вірменського єпископства. Як же хочеться бодай подумки доторкнутися до цих величних пам'яток і в кожній з них помолитися за мир для нашої любої України.

Хортица: остров абсолютной чистоты. - 2014.- 62 с.

Існують історичні місця, які протягом тисячоліть викликають у людини подив і захват своєю неповторною природною красою. Таким унікальним пам'ятником історії природи і є Хортиця. Це надзвичайно вродливий мальовничий острів, оточений широким і могутнім Дніпром, високими гранітними скелями і піщаними берегами, що потопає в зелені лісів і квітучого різнотрав’я. Всі, мабуть, знають, що найяскравіші сторінки історії Хортиці пов'язані з запорозьким козацтвом. А чи знаєте ви, що геологічний вік хортицьких скель більш 2 мільярдів років, флора представлена 1092 видами рослин, а фауна нараховує 30 видів тварин і 120 видів птах? В різні часи на острів навідувалися поет Тарас Шевченко, композитор Микола Лисенко, художники Ілля Рєпін і Валентин Сєров. Дослідженню історичних пам'яток острова присвятили свої праці Дмитро Яворницький, Адріан Кащенко та інші відомі знаменитості. Отже, Хортиця чекає і на вас!

Тычина А.Г. Украина. Центр. Юг: путеводитель. - Х.: Фолио, 2015. - 252 с.: ил.

Автор цього науково-популярного видання – журналіст і телеведучий Андрій Тичина – за кермом машини проїхав тисячі кілометрів, тому і путівник розрахований на людей, які люблять самостійно планувати подорожі, освоювати нові місця. До 30 захоплюючих маршрутів Центральною і Південною Україною відкриються вам, а разом з тим докладна інформація про музеї, готелі, місця відпочинку та розваг з адресами і режимами роботи і, навіть, стан доріг, якими туристам доведеться добиратися до мети подорожі. Цікавий текст перемежається з не менш цікавими і яскравими світлинами, виконаними також самим автором. Отже, збирайте дорожню сумку, заливайте повний бак палива, кладіть в "бардачок" цю книгу і вирушайте туди, куди поведе ваша пристрасть до незвіданого.

Крім книг, шановний читачу, цікаву і корисну інформацію можна почерпнути з журналів "Лиза" і "Добрые советы" (рубрики "Путешествие / моя страна" і "Родная сторона" відповідно). Так, стаття "Лучшее - детям" - про відомий дитячий табір "Артек-Буковель", розташований в самому серці Віденськихх Альп (Лиза, № 24 2017); "Земля двух морей" - про відпочинок на Херсонщині в Скадовську, Залізному Порту, Генічеську, на Арабатській стрілці (Лиза, № 27 2016); А як на вас красуня Черкащина, що не втомлюється дивувати і тішити допитливих мандрівників ("Чарующая Черкащина" з журналу "Лиза" за 2009 рік № 25). "Сумы - сумма впечатлений" - про місто з власною енергетикою та яскраво вираженою індивідуальністю (Добрые советы, 2009 № 3); "Моршин: отдых "на водах"- про наш, свій ріднесенький водний курорт, котрий цілком може позмагатися з Вісбаденом або Карловими Варами (Добрые советы 2010 № 9), а також багато-багато іншого матеріалу, який може запропонувати бібліотека майбутнім мандрівникам.

Добігла кінця наша віртуальна подорож, сподіваюся, що вона допомогла вам бодай трохи побачити і відчути Україну в усьому її природному і культурному різноманітті. І звичайно, приємного вам відпочинку і яскравих вражень (і не тільки віртуальних, а й реальних) протягом всього року!

Провідний бібліотекар Н.Гарькавець

Переглядів: 252 | Додав: Библио-1 | Теги: українські міста, виставка-екскурсія | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Соц.сети
https://www.facebook.com
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019