Головна » 2014 » Квітень » 3 » Тарасові музи
Тарасові музи

2 квітня бібліотекарів відділу мистецтв запросила в дошкільний дитячий     заклад №14 «Білочка» завідуюча І.Е.Попова для зустрічі з працівниками       цього закладу. Приводом для зустрічі  було 200-річчя від дня народження       Т.Г.Шевченка. Жінки, як молоді, так і старшого покоління, які тут працюють,           зростали  із Шевченком і за його поетичними творами вивчали звичаї, історію           нашого народу, написану кров’ю і болем. На зустрічі нам хотілось розкрити             глибинну суть образу Кобзаря.

Раніше більшість біографів-шевченкознавців основну увагу приділяли творчій         діяльності поета, його кріпацькій долі, перебуванню на засланні. І так мало писали   про душевні почуття Т.Шевченка. Може тому, що у Шевченка майже у всіх             ліричних творах зливаються філософська, громадянська, пейзажна і любовна         (інтимна) лірика. Через пейзаж і любов поет завжди висловлює громадянську позицію, філософське осмислення подій і почуттів. В останні роки з’явились публікації в пресі, книги, які відкривають в Шевченкові все більше земного, людяного. Ми розповіли про найщемливішу, може, найгіршу сторінку Шевченкового життя – мрію про одруження, пошук нареченої, про жінок, які змушували прискорено битися серце  Кобзаря.

З задоволенням слухачі сприймали розповідь бібліотекаря про драму кохання в житті, слухали пісні на слова Шевченка, та милувалися музами Великого українця, показаними на екрані. А оскільки нашими слухачками були жінки, то кому як не їм зрозуміло, що все, чого торкався геній за свого життя стало вічним, вічними стали його музи, які мали щастя зустрічатися з ним. Вічною буде і його муза всього життя – Україна. І дивиться він на неї з високої Чернечої гори закоханими очима.

Бібліотекарі відділу мистецтв Т.Дикань і О.Абраменко

Переглядів: 530 | Додав: Библио-1 | Теги: 200-річчя, Т.Шевченко | Рейтинг: 5.0/3
«  Квітень 2014  »