Головна » 2013 » Грудень » 4 » STOP СНІД!
STOP СНІД!

«Зупинемо СНІД – поки він не зупинив нас»

(Девіз борців проти ВІЛ/СНІДУ)

Кожного року 1 грудня вся світова спільнота відзначає День боротьби зі СНІДОМ, який служить нагадуванням про необхідність обєднати зусилля в боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції. ВІЛ/СНІД є однією з найболючіших проблем, з якими зіткнулося людство у ХХ столітті та увійшло у ХХІ.

Проблема СНІДУ є особливо гострою і безжалісною саме серед молоді, а масштаби поширення цієї невиліковної хвороби приголомшують. Однією з причин росту кількості хворих на ВІЛ/СНІД серед молоді є дефіцит знань. Тому 2 грудня в Сєвєродонецькому професійному будівельному ліцеї № 98 відбулася зустріч бібліотекарів міської публічної бібліотеки з учнями І курсу, яким запропонували відео лекторій «МОЛОДЬ і СНІД». Учні одержали інформацію про стан ВІЛ/СНІДУ у світі, Україні, області, нашому місті. Про те, як легко занапастити своє життя,коли безвідповідально до нього ставитися, переглянули відеофільм «ВІЛ-СНІД», в якому зібрано доступний та актуальний матеріал про це захворювання. В фільмі висвітлено широкий спектр питань, знання яких може допомогти молодим людям не захворіти на ВІЛ/СНІД. Завдяки різнобічній інформації учні дізнались про історію захворювання, методи профілактики, шляхи передачі, толерантності до ВІЛ-інфікованих, та розкриття «міфів», які до сьогоднішнього дня зберігаються навкруги ВІЛ/СНІДУ.

Можливо, знання про достовірні факти вплинуть на зниження ризику захворіти на ВІЛ/СНІД не тільки молоді, а і всіх нас.

Прислухайтесь і зробіть висновки!

Статистика станом на 1 листопада 2013 року:

• Україна залишається лідером в Європі за масштабами розповсюдження ВІЛ-інфекції.
  • Кожного дня інфікуються 60 людей, а 7 українців помирають від СНІДУ.
  • Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 241320 ВІЛ-інфікованих(з них – 40062 у дітей).
  • В Луганській області з 1992року зареєстровано – 7840 ВІЛ-інфікованих, померли – 1062 чоловік.
  • В нашому місті на сьогодні на обліку стоїть 421 людина, щорічно виявляють 60-70 випадків захворювання, 10-12 гинуть від СНІДУ. Тільки за 9  місяців 2013 року зареєстровано 63 нових ВІЛ-інфікованих.

Це страшна і трагічна статистика, яка змушує задуматися. То ж давайте не будемо нехтувати найдоступніші засоби захисту та поради кваліфікованих спеціалістів.

Цінуймо здоров’я і життя! Втратити його легко, а повернути неможливо. Люди кажуть: «Є каяття та нема вороття».

Здоровя Вам, шановні читачі!

Бібліотекар відділу мистецтв Абраменко О.А.
Переглядів: 405 | Додав: Библио-1 | Теги: молодь і СНІД, ВІЛ-інфекція, СНІД | Рейтинг: 5.0/2
«  Грудень 2013  »