Головна » 2015 » Вересень » 23 » Стежками партизанської слави
Стежками партизанської слави

Минають роки, усе далі віддаляються від нас грізні та важкі часи війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував свого життя заради щасливого майбутнього.

Щороку 22 вересня у День партизанської слави з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам-підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.

Є події, імена людей, які увійшли в історію міста, краю, країни і навіть в історію всієї Землі. Про них пишуть книжки, пісні, вірші, розповідають легенди і знімають кіно. Головне: їх пам’ятають. І ця пам'ять передається і буде передаватися із покоління в покоління. Однією з таких подій стала Друга світова війна, коли весь народ піднявся на захист своєї Вітчизни від навали нацистської Німеччини. Під час війни в тилу ворога також діяло більше 6 тисяч партизанських загонів і підпільних угрупувань загальною кількістю близько мільйона людей. Партизанський рух перетворився у всенародну боротьбу. Не випадково його називали «Другим фронтом».

З метою увічнення всенародної боротьби та вшанування подвигу партизанів і підпільників в СЗШ № 5 і № 15 для учнів 8-11 класів були проведені уроки пам’яті «ПАРТИЗАНСКОЙ СЛАВЫ НЕ ЗАБУДЕМ» з переглядом хронікально-документального фільму «Дневник радистки», знятому телевізійним каналом ІРТА про найбільшу в Україні Ворошиловградську школу по підготовці партизан і підпільників, яка діяла в роки війни на території сьогоднішнього храмового комплексу «Лісова дача» та про долю нашої землячки – Полницької Лариси Борисівни – учасниці бойових дій у складі партизанського загону «За свободу славян», який діяв на території України, Білорусії, Угорщини і Чехословаччини до лютого 1945 року. За бойові заслуги Лариса Борисівна нагороджена орденами Великої Вітчизняної Війни 1 і 2 ступенів, «Красной звезды», «За мужество» та 20 медалями.

Вже більше року, як відійшла у вічність Лариса Борисівна, але завдяки їй, матеріалам архіву УВС в Луганській області, народному музею історії ПАТ «Об'єднання Азот», музею бойової слави Центру туризму учні познайомилися з літературно-художнім виданням «Берега фронтовой славы», яке вийшло в 2011 році. Це видання несе в собі живу пам’ятку історії про подвиг визволителів Сєвєродонецько-Лисичанського регіону в роки війни. В ньому нема ні єдиного вигаданого ім’я героя, але є збірний образ Солдата, який виніс всі тяжби війни в ім’я щасливого майбутнього.

Молодь з повагою слухала розповідь, переглядала сторінки фільму і книги і є надія, що скільки часу не проминуло з тієї страшної пори, мужність і героїзм солдатів Другої світової війни завжди будуть жити в пам’яті поколінь.

Бібліотекар сектору літератури з мистецтва Абраменко О.А.

Переглядів: 310 | Додав: Библио-1 | Теги: Лариса Полницька, Дневник радистки, 22 вересня, День партизанської слави | Рейтинг: 5.0/2
«  Вересень 2015  »