Головна » 2015 » Грудень » 14 » Смуток та біль війни очима сучасних письменників
Смуток та біль війни очима сучасних письменників

Україна у війні. Сьогодні ці слова не є спогадами, не є розповіддю бабусь і дідусів, сьогодні це – реальність. На сході України розгортаються справжні бойові дії. Моторошно дивитись новини, в яких повідомляють про загибель українських солдатів, які з вражаючою самовідданістю та безстрашністю захищають нашу землю.

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека пропонує вашій увазі ряд книжок, які можливо і не припадуть вам до душі, але прочитавши їх, ви вже ніколи не бачитимете війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Градів».

«Я - свідок. Записки з окупованого Луганська» - це книжка Валентина Торби, присвячена драматичним подіям, які розгорнулись у його рідному місті Луганську, а саме - окупації Росією Донбасу, зухвалим провокаціям російських спецслужб та витокам конфлікту.

Книжка Марії Семенченко «Катастрофа і Тріумф. Історії українських Героїв» розповідає про історії українських воїнів, котрі боронять нашу країну.

Ще одна яскрава збірка І. Карпи «Волонтери. Мобілізація добра» - про звичайних людей поруч з нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ, що похитнувся в одну мить. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла.

У нашому світі тільки ті вартості мають майбуття, за які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим – життям. Серед цих цінностей перша – Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов’язок? Саме на ці питання відповідає книга «Вклоняємось доземно українському солдату», яка видана колективом Центрального друкованого органу Міністерства оборони України газети "Народна армія".

Кожен його твір стає бестселером і витримує кілька перевидань. Василь Шкляр – автор славнозвісних романів: «Залишенець», «Елементал», «Ключ», «Ностальгія» та інші. Його новий роман про сучасну війну, власне про бійців полку «Азов», який має назву «ЧОРНЕ СОНЦЕ». Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю. До видання ввійшли твори «Чорне сонце», «Танець під чортову дудку», «Крук – птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька!», «Високі гори в Ялті», «Цілком таємні історії».

Завершити хочеться словами того ж Василя Шкляра: «Кажуть герої не вмирають, але я хотів би, дуже хотів би, щоб вони замість  бути героями жили. Тут на землі, вони потрібніші, ніж на небі. Тут є багато такого, чого без них не зробить ніхто».

Бібліотекар І категорії відділу абонемент Ю.Горелкіна

Переглядів: 284 | Додав: Библио-1 | Теги: Війна, Валентин Торба, волонтери, Марія Семенченко, Василь Шкляр, Ірина Карпа, Україна | Рейтинг: 5.0/4
«  Грудень 2015  »