Головна » 2015 » Листопад » 10 » Слово наше рідне, слово українське
Слово наше рідне, слово українське

Мова наша мова -

Літ минулих повість,

Вічно юна мудрість,

Сива наша совість.

Ю.Рибчинський

Кожного року 9 листопада відзначається День української писемності та мови на честь Преподобного Нестора Літописця.

Ми зібрали на це величне свято людей, які повсякчас підіймають рідну мову на таку духовну висоту, де вона може розправити свої крила і розквітати пишним цвітом. Зустріч мала підтвердити нашу любов і повагу до рідного слова, до своєї культури, які попри жорстокі випробування на крутих дорогах історії, зберегли красу, силу і велич.

У цей день бібліотека була по-особливому святкова. В фойє на гостей чекала виставка робіт учнів художньої школи «КАЛИНОВА МОЯ УКРАЇНА». Багатьох зацікавила книжкова виставка, де були представлені твори кращих сучасних українських письменників, твори легкого жанру та поетичний вернісаж.

Учасників зустрічі привітала начальник міського відділу культури К.В.Бойкова та методист міського відділу освіти Шпакова В.М. Популяризатори українського слова, кращі знавці української мови, переможці олімпіад, як учні так і вчителі шкіл, отримали подяки та невеличкі подарунки від відділу культури.

Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу, тому глядачам був запропонований відеонарис на цю тематику. Короткий, змістовний, яскравий.

Свято продовжили виступи учнів СЗШ №10 з літературно-музичною композицією «Батьківщина – це ти». Треба відзначити, що вірші для композиції написали учениці цієї школи Вероніка Замошникова та Анжеліка Чирян.

Співучість, милозвучність, наповненість музикою нашої мови підкреслила своїм виступом учениця СЗШ № 5 Мазіна Ангеліна, яка прочитала «Лілею» Т.Шевченка.

Силу слова, яке може робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця, вселяти надію і віру показала учениця ВПУ № 92 Каріна Корнієнко читанням вірша Л.Українки «Без надії сподіваюсь».

Гуморесками П.Глазового, де за допомогою дотепного гумору та убивчої української сатири показують людей, які не шанобливо ставляться до рідної мови, до рідного слова учні СЗШ № 15  Дар’я Соколенко і Олександр Балюк налаштували всіх на веселий лад.

А скільки здорового сміху та веселощів викликала сценка з твору І.Нечуй-Левицького «Кайдашева сім’я», яку артистично розіграли бібліотекарі Зоя Мироненко та Юлія Біловицька!

Яскравим, емоційним був виступ вихованців Зразкового художнього колективу «Усмішка» міського Центру дитячої та юнацької творчості. Про хорошу підготовку вихованців цього закладу говорить і хвилюючий, патріотично налаштований виступ Єлизавети Шелефонюк і Дені Безбородова, які відкривали захід словами поета С.Сапелюка про рідне слово.

Родзинкою заходу був професійний виступ актриси Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру Живиці Анни з піснею Наталки з опери «Наталка Полтавка».

Окраса свята – рушники, які підготували до свята майстрині клубу «Натхнення». Рушники можна читати так, як читають книги. То ж керівник клубу Толстоп’ятенко Катерина Павлівна познайомила з мовою рушників, символів співучості, милозвучності та краси мови нашого народу.

Протягом всього свята в залі панувала атмосфера творчості, патріотизму, доброти, любові до рідної мови. Учні продемонстрували шанобливе ставлення до мови, високий рівень духовності. Щоб відчути душу цього заходу, запрошуємо вас переглянути світлини на нашій сторінці в Facebook https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1012186295499365.1073741986.180715845313085&type=3&uploaded=18

Не дивлячись на те, що зараз Україна переживає скрутні часи, ми впевнені, що маючи таку молодь, таких вчителів, які були присутні на святі, ми всі разом відбудуємо нашу державу, зробимо її могутньою, багатою, сильною. А наша багата і красива, витончена і мелодійна мова буде і надалі звучати на весь світ і завойовувати все більше прихильників. Бо мова, як і Україна – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Бібліотекар І категорії сектору літератури з мистецтва Т.Дикань

Переглядів: 315 | Додав: Библио-1 | Теги: День української писемності, 9 листопада, Нестор Літописець | Рейтинг: 5.0/6
«  Листопад 2015  »