Головна » 2014 » Січень » 14 » Різдвяні посиденьки
Різдвяні посиденьки

Один з найзнаменніших і найвеличніших празників святкового календаря, яким власне започатковується рік, є Різдво Христове, що в народі йменують просто Різдвом. Понад півтора тисячоліття з року в рік увесь християнський світ з радістю і благоговінням відзначає день приходу на світ Сина Божого. Український народ має винятково гарні й багаті традиції святкування Святого вечора та Різдва.

От і в нашій бібліотеці за свят-вечірнім столом зібралися поети літературного об’єднання «Обрій» м.Сєвєродонецька, «Исток» м.Лисичанська та представник поетичних кіл м.Алчевська.

Зимові свята пов’язані з приємними сюрпризами, надіями на чарівне виконання бажань, вірою, що все загадане здійсниться. Тому і наш вечір супроводжувався пустощами, розвагами, жартами, піснями, віршами.

Найбільшою радістю на Різдво вважається прихід колядників із зіркою. Бо зірка означає очищення дому від усього поганого, що було у старому році, та знамення всього доброго світлого, чистого, мирного. Зірка в українських колядках славить той день, ту годину, коли народився найкращий із людей – Христос, який уперше приніс на землю філософію любові – любові людини до людини – та заперечення усього зла на землі.

От і наші гості прийшли з різдвяною зіркою, колядками. А потім звучали жартівливі загадки і серйозні завдання (наприклад, віршовано озвучити репродукцію відомого художника), ігри в яких дарували не золото, ладан чи мірру, а символічні призи, скоріше смішні, ніж цінні, але всі зі значенням. І на протязі всього вечора вірші, вірші, вірші… Про свято, про зиму, про кохання, гумористичні. Таким чином наші гості по – новому відкривали для себе Бога, рідні традиції і обряди.

Після такого вечора в душі кожного залишилося тепло і радість від спільної вечері, неповторний свят-вечірній спогад. Бажаєте подивитися як це відбувалося? Перегляньте наші фотографії.

Бібліотекар І категорії відділу мистецтв Дикань Т.І.

Переглядів: 542 | Додав: Библио-1 | Теги: исток, Різдв’яні посиденьки, обрій | Рейтинг: 5.0/3
«  Січень 2014  »