Головна » 2015 » Січень » 19 » Посиденьки на Водохреща
Посиденьки на Водохреща

18 січня, напередодні Водохреща, зібрались члени жіночого клубу на посиденьки. Уже в фойє бібліотеки їх зустрічали галасливі та веселі «гадалки» (наші бібліотекарі), щоб погадати та добра і миру побажати. Ми постарались відборгувати перед попередніми поколіннями – відновити звичаї та традиції, що лишили нам у спадок наші пращури і розповіли про народні традиції, які сягають ще язичницьких часів, але набули християнської символіки і несуть у собі християнські ідеали любові, прощення, щедроти, є яскравим свідченням української ментальності - працьовитості, гостинності, поваги до предків, відчуття святості родини.

Головною стравою святок є кутя, яка є чи не найбільшим символом цього прекрасного свята. То ж наші жінки і насолоджувались цими особливими ласощами, бо для них призначено лише кілька днів у році. А приготувала цю смакоту бібліотекар О.А. Абраменко, та ще й поділилась секретами приготування справжньої української куті.

А потім був чай з липою, шипшиною та м’ятою і розмови про все на світі. Враховуючи те, що жінки завжди залишаються жінками, на їх прохання ми підготували розповідь та показ на екрані дорогоцінного каміння, яке полегшує і прикрашає життя кращої половини людства. На протязі століть зберігаються і передаються легенди різних цивілізацій про силу каменів та кристалів. Легенди різноманітні і прекрасні, як грані дорогоцінного каміння. Цікавою була розповідь про персні-талісмани О.Пушкіна, М.Булгакова, Ф.Шаляпіна та інша інформація.

Бібліотекар сектору літератури з мистецтва Т.Дикань

Переглядів: 261 | Додав: Библио-1 | Теги: жіночий клуб, водохреща, посиденьки | Рейтинг: 5.0/1
«  Січень 2015  »