Головна » 2014 » Квітень » 7 » Подарунок з давнини
Подарунок з давнини

В цьому році наше рідне місто святкуватиме ювілей – 80 років! День народження міста – це свято для кожного, хто народився, виріс та живе у Сєвєродонецьку. А який же День народження без подарунків? Таким подарунком нашому місту стала книга Каленюка Сергія  «Сліди на сакмі». За цей твір Сергія Петровича було нагороджено дипломом лауреата другої премії на підведенні підсумків першого міського літературного конкурсу «Мистецтво слова» у номінації «ПРОЗА», який проходив в 2013 році.

Сергій Петрович Каленюк є членом Національної спілки краєзнавців України. Його інтерес до історії краю – це шість книжок та чимало публікацій в періодиці. Книга «Сліди на сакмі», яку ми пропонуємо Вашій увазі, потрапила до нашої бібліотеки з рук самого автора з дарчим написом: «Пусть не заростают «следы на сакме», ведущей читателей в библиотеки».

Ця книга продовжує тему Придінцевого Порубіжжя. Автор запрошує разом із ним пройтися «по Кальміуській сакмі, яка проходила через Донець з правого берега на лівий поруч з Боровою, «версти з 2» від неї.» Саме тут зараз розташовано наше місто. Буде цікаво дізнатися про те, коли і хто заснував перші поселення обабіч Кальміуської сакми. Усі свої знахідки Сергій Петрович виклав на сторінках цієї книги. Прочитавши цю книгу, можливо, хтось із Вас, наші любі читачі, подивиться на давню історію нашого прикінцевого краю по-новому.

біблітекар Біловицька Юлія, по матеріалам Миколи Ломако

Переглядів: 612 | Додав: Библио-1 | Рейтинг: 5.0/6