Головна » 2014 » Жовтень » 14 » Перший поет кіно
Перший поет кіно

В вересневі  дні весь світ відзначав  120-річчя від дня народження  О.П.Довженка. Існує 15 біографій митця, однак жодної повної. Навіть прискіпливі кінознавці не можуть сказати, що знають про Довженка все. О.Гончар сказав про нього: «Ось такими, певне, були люди епохи Відродження». Таких нагадував він своєю щедрою всебічною обдарованістю, поліфонічністю натури. З ними споріднений був масштабністю, розмахом творчих задумів. Його називали «живим акумулятором ідей». Виношував план  архітектурної забудови і реставрації Києва, створив проект архітектурного оформлення Дніпра, проектував пам’ятники видатним діячам. Мріяв усю землю перетворити  на розкішний квітучий сад. Був мрійником та фантазером.

Та світ знає Довженка як режисера. Саме в кінематографі Олександр Петрович  «знайшов полотно, на якому постаті й образи, покладені пензлем, рухаються, живуть, ненавидять і кохають». Довженка знають і високо цінують у цілому світі, бо як кожний геній він належить людству. На нашому заході  ми пройшлися Довженковими стежками, дорогами  і роздоріжжями, напилися з чистої  життєдайної криниці, що зветься духовною спадщиною  митця.

Показали школярам бук трейлер по повісті О.Довженка «Зачарована Десна», яку по праву вважають шедевром не лише в творчості Довженка, але й усієї української літератури.

Знаменита кіноповість «Україна в огні», написана по гарячих слідах історичних подій, вражає непідробною щирістю і непідкупною правдою. Бук трейлером  з  цього твору ми заохотили школярів та студентів до читання.

Життєве кредо О.П.Довженка – життя коротке, поспішайте робити добро. За 62 роки, які відпустила йому доля, багато добра зробив. Був людиною, яка за все своє життя не втратила щастя бачити зорі в буденних калюжах на життєвих шляхах, яка закликала берегти, плекати, леліяти землю, засаджувати її садами й квітами, засівати зерном і добром.

Час - великий суддя художника. Він може примножити славу чи передати забуттю, виправдати чи засудити, підняти високо чи відкинути без жалю. Справедливий суддя час приговорив фільми Довженка на безсмертя. А Олександр Довженко мав цілковите право сказати про себе: «Я належу людству!»

Заходи, присвячені  120-річчю від дня народження О.П.Довженка, бібліотекарі відділу мистецтв провели в ЗОШ № 5, 15 та ВПУ №92, СПСЛ № 98.

Бібліотекар відділу мистецтв Дикань Т.І.

Переглядів: 321 | Додав: Библио-1 | Теги: Україна, Олександр Довженко режисер | Рейтинг: 5.0/1
«  Жовтень 2014  »