В грудні відзначається 295-річчя від дня народження одного з найбільших і найзагадковіших християнських філософів світу Г.С.Сковороди. Він вважається найпомітнішим діячем ХVІII століття. Про нього вийшло більше 5 тисяч наукових робіт, його твори переведені більше чим на 20 мов світу.
Ставши мандрівним народним учителем, Сковорода своїм правдивим словом збагачував духовно трудовий люд, який в ті часи був позбавлений прав на освіту.
Ще за життя він став легендою. До Т.Шевченка не було в Україні популярнішої за Сковороду людини. Всенародну любов і шану до філософа найкраще висловив М.Рильський:
Благословенні ви, сліди,
Не змиті вічності дощами,
Мандрівника Сковороди
З припорошілими саквами,
Що до цілющої води
Простує, занедбавши храми.

Пройти благословенними слідами Григорія Савича ми запропонували учням ВПУ № 92 та СПЛ № 98, представивши їх увазі презентацію «Мудрець, замріяний філософ до дальніх правнуків іде». Перед учнями постав величний образ народного правдолюбця, енциклопедично освіченої людини, мислителя-гуманіста, а народність Сковороди, його популярність зумовлені тим, що коріння його філософії і поезії знаходяться в народній мудрості, в народному світогляді. І найголовніше, що зрозуміли слухачі, це те, що твори Г.С.Сковороди, його філософські погляди актуальні і сучасні в ХХІ столітті.
Бібліотекар І категорії сектору літератури з мистецтва Т.Дикань |