Головна » 2015 » Лютий » 19 » Мови нема без народу і народу без мови нема
Мови нема без народу і народу без мови нема

Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.

Олесь Гончар

Міжнародний день рідної мови — це день "підтримки мовного та культурного різноманіття та багатності", що був проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі. Цей день відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Історія свята має трагічний початок. Дату 21 лютого вибрано тому, що саме цього дня 1952р. загинуло п’ятеро студентів, які брали участь у демонстрації за надання рідній їм бенгальській мові (в тодішньому Пакистані) статусу державної. Пізніше частина Пакистану стала незалежною державою Бангладеш. "Ініціатива святкування Міжнародного дня мови спрямована на визнання всіх мов рівними, оскільки кожна з них представляє живу спадщину, яку нам варто оберігати", - відзначається у програмі ЮНЕСКО. В Україні цей день відзначають з 2002 року.

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову.

Пильно й ненастанно

Політь бур’ян.

Чистіша від сльози

Вона хай буде.

Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Максим Рильський

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях, - наша сутність, первозміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Люди говорять різними мовами. Їх нараховується приблизно 6 тисяч. На жаль, філологи попереджають, що в XXI столітті щонайменше 40% цих мов вимруть. У нашому місті проживає 77 національностей: 70,2% - українці, 26,9% - росіяни, 0,7% - білоруси,0,6% - вірмени, 0,2% - азербайджанці, по 0,1% - греки, грузини, євреї, молдавани, німці, поляки, цигани. Кожна людина має свою рідну мову. Мови, як люди - у кожної своя доля... Народжуються, формуються, живуть та... помирають. Так  давайте любити , вивчати та берегти свою рідну мову!

У вивченні мови вам зможуть допомогти фонди нашої бібліотеки. Ми працюємо для вас!

Переглядів: 265 | Додав: Библио-1 | Рейтинг: 5.0/3
«  Лютий 2015  »