Головна » 2015 » Серпень » 11 » Краса довкілля в мистецтві
Краса довкілля в мистецтві

УВАГА! Новинка!

Шановні читачі!

Запрошуємо вас ознайомитися із новим виданням «Мистецтво довкілля. Україна 1989 – 2010».альб./Упоряд. П.Бевза та Ганна Підора. - К.: Софія-А, 2010 – 200с.: іл., яке стало першим підручником, хрестоматією, енциклопедією українського Land-art як напрямку сучасного мистецтва. У книзі представлені кращі твори українського мистецтва довкілля, створені впродовж 1989-2009р. Основою альбому є фіксація українського мистецтва довкілля у хронологічному порядку, зазначенням ключових творів, подій, симпозіумів, фестивалів, виставок. Альбом поділений на розділи-часові періоди згідно основних етапів розвитку.

Світове мистецтво «ленд-арт» (дослівний переклад «мистецтво землі») має давню історію. Народжене в Америці в 60-х роках ХХ ст., воно було як реакція мистців на існуючий «конфлікт людини та природи», мало доволі агресивний характер.

Звісно «ленд-арт» не міг оминути і мальовничої України, природа якої ще за часів Сковороди стала і «кабінетом», і майстернею для роботи, і самоцінною галереєю. Мистці всього світу творили у просторі, з використанням різноманітних матеріалів, таких як каміння, вода, торф, пісок, сніг тощо. І «…незалежно від того, що роблять у Європі, Франції чи Німеччині, тут роблять своє, українське».(Микола Журавель)

Після видання книги «Мистецтво довкілля…» відкриття першого в Україні lend-art парку стало другою ключовою подією, що якісно вплинула на розвиток цього напрямку мистецтва в нашій країні.

Живописці, скульптори, графіки, медіа-художники тут вперше отримали можливість експериментувати з природним простором. Були створені унікальні стаціонарні об’єкти, розраховані на тривале існування:

«Дерев’яна обсерваторія» і «Земляний годинник» Ганни Підори

Віталій Кохан за допомогою вогню випалив у деревині образ жінки;

Олексій Малих у проекті «Дотик» акцентував увагу глядача на імпресіоністичній мальовничості зелених плям плісняви на стінах будинку» та багато інших.

До вашої уваги окремі фотографії робіт «Велика Базиліка» в стилі геліографіті та «Курган» з фрагментами античної кераміки В.Бахтова;

«Ознака 2» виконана в довкіллі – озеро, сніг, лід А.Вайда;

«Дорога в небо»- берег ріки, шнур, біле полотно Н.Кохан .

Ленд-арт – молоде явище на наших теренах. Кожна людина протягом життя творить свій ленд-арт, хоче вона того чи ні, незалежно від того чи вона на цьому знається, художник вона чи ні. Ви пройшли мокрим піском і залишили сліди, зірвали важке яблуко й вирівняли гілку яблуні і т.д. Найкращий шлях – це живе спілкування з мистецтвом. А це починається з того, наскільки ми любимо довкілля, наскільки воно може нас хвилювати. Тільки тоді кольори стануть яскравішими, і ми будемо бачити в природі, в довкіллі, в оточенні мистецтво. Сам світ стане для нас чудовою мистецькою картиною.

Сподіваємося, що ця книга знайде своїх шанувальників серед відвідувачів нашої бібліотеки, студентів, митців.

Тож запрошуємо Вас, шановні читачі, до знайомства з новим виданням за адресою: Радянський проспект, 54

Бібліотекар сектору літератури з мистецтва Абраменко О.А.

Переглядів: 296 | Додав: Библио-1 | Теги: ленд-арт, Мистецтво довкілля, мистецтво землі | Рейтинг: 5.0/2
«  Серпень 2015  »