Головна » 2012 » Травень » 10 » Книжка року 2011
Книжка року 2011
На початку 2000-го, Центр рейтингових досліджень «Еліт-Профі» здійснив перше в українській книжковій історії презентативне експертне опитування «Книжка року’99», яке згодом переросло у Всеукраїнський рейтинг "Книжка року", заснований Інститутом літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, Національним педуніверситетом імені М.П. Драгоманова, Фондом сприяння розвитку мистецтв, газетою "Україна молода" та вищезгаданим Центром рейтингових досліджень "Еліт-Профі". Всеукраїнський рейтинг "Книжка року" вже в котрий раз переконливо доводить: якісна українська книжка існує. Якісна – під усіма оглядами: і за талановитістю текстів та перекладів, і за дизайном та мистецькими принадами в усіх секторах книжкового ринку.

Гран-прі ХІІІ Всеукраїнського рейтингу "Книжка року 2011” отримала книга-альбом "КАТЕРИНА БІЛОКУР. МИСТЕЦЬКА ЗАПОВІДЬ; МИСТЕЦТВО НАРОДНЕ, НАЇВНЕ ЧИ ВИСОКЕ?” (К.: Родовід). До видання ввійшли статті мистецтвознавців і письменників, листи художниці та репродукції її картин.

В номінації "Красне письменство” в розділі "Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія” перше місце отримала книга Тараса Прохасько "БотакЄ” (Івано-Франківськ: Лілея-НВ). В розділі "Жанрова література” найкращою визнали книгу Василя Кожелянка "ЕФІОПСЬКА СІЧ". Роман побачив світ вже після смерті автора в Івано-Франківському видавництві "Лілея-НВ". Директор цього видавництва Василь Іваночко розповів, що "Ефіопська січ" - це не чистої води фантастика, а насправді жанр альтернативний історії, де всі герої впізнавані, а події сучасні. В розділі "Сучасна зарубіжна проза / есеїстика / драматургія” найкращим визнано роман Стівена Кінга "ПІД КУПОЛОМ” (Х.: Книжковий "Клуб сімейного дозвілля”). Відомий письменник жахів працював над ним понад 25 років. Об'єм книги Стівена Кінга становить 1120 сторінок, кількість дійових осіб і обхват змальовуваних подій дозволили видавцям назвати цей твір "епосом”. І, нарешті, в розділі "Сучасна поезія / афористика” перемогу отримала нова поетична збірка Ліни Костенко "РІЧКА ГЕРАКЛІТА” (К.: Либідь).

А зараз про інші літературні конкурси.

Переможцем "Книжка року Бі-Бі-Сі-2011” став роман письменника з м. Одеси В. Рутківського "СИНІ ВОДИ”. Цей твір було обрано з-поміж 5 книжок-фіналістів ("Хронос” Т. Антиповича, "Бора” Г. Вдовиченко, "Нариси бурси” А. Санченка, "Подорож з Мамайотою в пошуках України” А. Чапая). Вперше в історії премії нагороду здобула книжка для дитячої аудиторії. Загалом до участі в конкурсі українськими видавництвами було подано 32 книги.

У грудні 2011 року було оголошено результати українського читацького рейтингу в мережі Facebook "Читають всі”. Його переможцем став роман Ліни Костенко "ЗАПИСКИ УКРАЇНСЬКОГО САМАШЕДШОГО”, що набрав 794 голоси з понад 7 тисяч користувачів мережі, які взяли участь у голосуванні. Друге місце посів роман Г.Герман "ЧЕРВОНА АТЛАНТИДА”, третє – поділили "ЛЕКСИКОН ІНТИМНИХ МІСТ” Ю. Андруховича та книжковий серіал Л.Лузіної "КИЇВСЬКІ ВІДЬМИ”. Всього користувачами було згадано 145 видань.

І нарешті, Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка, за підсумками таємного голосування 9 лютого визначив лауреатів цьогорічної Шевченківської премії. Премію з літератури отримали два письменники: Петро Мідянка – за збірку поезій 2010 р. "ЛУЙТРА В НЕБО” і Володимир Рутківський – за історичну трилогію для дітей "ДЖУРИ” 2007-2010рр. Вручення нагород відбулося в день народження Тараса Шевченка – 9 березня.

За матеріалами журналу "Бібліотечна планета” (№ 1, 2012р.).

Переглядів: 379 | Додав: Библио-1 | Теги: лауреати Шевченківської премії, Книжка року-2011, Книжка року Бі-Бі-Сі-2011 | Рейтинг: 5.0/4
«  Травень 2012  »