Головна » 2015 » Квітень » 1 » «Ім’я якій - Жінка!»
«Ім’я якій - Жінка!»

Жінка – мати, дружина, сестра, кохана… Ці дорогі нам образи ми проносимо через усе життя. І мабуть символічно, що саме весною, коли пробуджується земля, оживає все навколо, і природа подібно великій чарівній квітці розпускає свої пелюстки назустріч сонцю, коханню, і всю свою красу дарує жінці. Адже жінка – сутність життя на Землі. В ній початок всього.

На черговому засіданні «Жіночого клубу» ми звернулися до цієї одвічної загадки природи – до образу коханої жінки. Уже багато століть найсвітліші голови людства намагаються відгадати і пояснити величезне, загадкове почуття – любов до жінки. Яка вона жінка-ідеал, жінка-муза, яке її місце в різні часи та епохи, на що здатна жінка, чи можна розглядати жінку, як особистість та інше? На ці та інші запитання наші любі слухачки знайшли відповіді, прослухавши короткі історії кохання. Познайомилися з музами великих поетів, композиторів, художників та інш., які залишили свій слід в історії. І хоча їх кохані і музи з ангельськими лицями і голосами, які і через століття не залишають нікого байдужими, не всі були «чистейшей прелести чистейшими образцами», своїм коханням хвилюють і сьогодні.

Це О.С.Пушкін і Наталія Гончарова, Шекспір і Емілія Лантьє, Бетховен і Джульєтта Гвічарді, Рафаель і його кохана Форнарина та інші.

Сонет Петрарки «Благословен день,месяц, лето,час

И миг, когда мой взор те очи встретил!...» нагадав про його незвичайне платонічне кохання до Лаури. Відеокліп, в якому прозвучала пісня на слова Л.Гумільова «Я знаю женщину, молчанье…» чудово розкрив кохання двох поетів Ахматової і Гумільова. 16 років терплячого очікування, щоб бути разом – це історія кохання французького письменника Оноре де Бальзака і Евеліни Ганської - підкреслила «Місячна соната» Бетховена в сучасній рок-обробці Віктора Зінчука. А ще була історія кохання, як в чарівних казках. «Перша» зустріч здійснилася завдяки телефонній розмові. Він закохався в її голос. Побачення, вінчання і разом на все життя – В.Кандинський і Ніна Андрієвська. Пісня Б.Окуджави «Ваше величество, Женщина» прозвучала, як гімн всім жінкам.

Вважають, що найперша жінка на землі – це Єва, найкрасивіша – Клеопатра, найрозумніша – Жорж Санд. А в наш час найкрасивіша, найрозумніша та, яка поруч!

То ж залишайтесь завжди такими ж неповторними, трепетними та загадковими, щоб коханим чоловікам, натхненним поетам, художникам, композиторам і філософам знову і знову хотілося творити!

Бібліотекар сектору літератури з мистецтва Абраменко О.А.

Переглядів: 340 | Додав: Библио-1 | Теги: жіночий клуб, жінка-муза, жінка-ідеал, гімн жінці | Рейтинг: 5.0/1
«  Квітень 2015  »