Головна » 2018 » Січень » 14 » Фольклорний вечір «Старий добрий Новий рік»
Фольклорний вечір «Старий добрий Новий рік»

Духовну культуру й побут українського суспільства неможливо уявити без звичаїв та різноманітних обрядів. Споконвіку українці трепетно відносились до своїх традицій, бо, як і рідна мова, вони об’єднують людей в один народ. Віддаючи шану минулому, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми вирішили разом з ветеранською організацією міста та всіма бажаючими містянами провести свято Старого Нового року. Це свято для багатьох іноземців абсолютно незрозуміле, але у нас воно прижилося і пов’язане з розбіжностями двох календарів – Юліанського (за «старим стилем») і Григоріанського («за новим стилем»). Наші ж предки з давніх-давен 13 січня відзначали день Маланки, а 14 – святого Василя. Свято супроводжувалось, як і всі свята зимового циклу,веселими народними гуляннями.

Наші вечорниці у світлиці почалися з величальних українського народу – щедрівок, в яких бажали присутнім щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту в новому році.

Звучали на вечорницях пісні, на написання яких автори черпали натхнення з морозного чарівного повітря. То ж і були вони дзвінкі, радісні, веселі. («Ой, мороз, мороз», «Сніг, сніжок», «Валянки»). Ніжно, хвилююче виконала пісню «Перший сніг» Воронова М.І., слова Мілютіна В. Уже не вперше буквально заворожив своїм могутнім голосом, що аж вікна дрижали, Метьолкін О.А.

Точно ніхто не пам’ятає коли і де виникла традиція ліпити новорічні вареники, часто з сюрпризами. А нашим гостям сюрпризом була пісня «А мій милий вареничків хоче» у виконанні Кисельової А.І. та Прокопенка М.І.

«Кум» (Дробиленко А.А) та «кума» Метьолкіна В.Ф.) до господині вечорниць прийшли не тільки з щедрівкою, але й подарували запальний український танок, де кожен крок – сліпуча блискавиця, а душа, то наче буйний вітер.

Український гумор – це точне відображення традицій та звичаїв нашого народу. Жарти українців незлостиві, іронічні звучали у виконанні нашої незмінної баяністки Н.А.Шаліної, а також Єсипової В.М., Федосєєва П.М, в інсценівці гуморески П.Глазового «Цяця», яку нам показали Сікоєва П.І., Іванова Н.О. та Кисельова А.І. Продовженням вічної теми жартів та анекдотів про відносини невістки та свекрухи стала сценка з «Кайдашевої сім’ї» артистично і дуже смішно зіграна Мартіян Р.М. та бібліотекарем Біловицькою Ю.Є.

На дорослі вечорниці якось пробралася просунута, бідова «внучка» зі своїм «дідусем» (Іванова Н.О. та Прокопенко М.І.). Скільки сміху викликала сценка, де «дідусь» вивчав з нею азбуку.

Веселощі на святі були такими, що навіть «урок», який провела Єсипова В.М, перевіривши знання та увагу присутніх, пройшов весело, і «учні» не хотіли, щоб він закінчувався. А в школі таке буває?https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1704172539634067.1073742108.180715845313085&type=1&l=d7b737c84e

То ж на наших вечорницях, хто сумний – розвеселився! Співи,танці, небилиці – гарні були вечорниці!

Бібліотекар І категорії сектору літератури з мистецтва Т.Дикань

Переглядів: 327 | Додав: Библио-1 | Теги: українські традиції, ветеранська організація, українські вечорниці | Рейтинг: 5.0/2
«  Січень 2018  »