Головна » 2016 » Серпень » 28 » «Є артисти Богом дані, і Богдан Ступка – Божий артист. Він – син свого народу, своєї нації…» (Михайло Ульянов)

Богдан Сильвестрович Ступка… Кому невідоме сьогодні це ім’я? «…Коли ми називаємо високі імена – символи України, згадуємо насамперед Т.Шевченко, Л.Українку, І.Франко. Це – абсолюти національного творчого руху. Але історія України має нові ряди співзвучних імен…» (І.Дзюба). Саме в цих рядах має йти мова про Богдана Ступку.

27 серпня виповнилося би 75 років з дня народження великого Майстра. Він син свого народу – великий митець сцени, видатний діяч культури, який у своїй творчості уособлював все багатство, всю розкіш української душі, все найкраще, найталановитіше, найпісенніше в українському театрі і кіно.

До дня народження великого Майстра пропонуємо вам познайомитися з літературно-художнім виданням Бібліотеки Шевченківського комітету «Богдан Ступка: митець і людина /авт..-упоряд.М.Лабінський.-К.:Книга.- 240 с.:іл. Пропонована книга – «великоформатна» розповідь про Богдана Ступку, має 5 розділів, які підсумовують внесок актора в театральне мистецтво України за півстоліття творчої діяльності. А також містить короткі інтерв’ю про дитячі та юнацькі роки, розповідь про роботу у Львівському театрі ім. М.Заньковецької та інше. Упорядник М.Лабінський опирається на кращі відгуки про режисерське й акторське мистецтво Б.Ступки. Окрасою видання є прекрасні фотоілюстрації.

Мабуть, це не остання книга, написана про митця. То ж пишаємося, що ми - його сучасники – мали можливість спостерігати бурхливий потік імпровізацій, дотепність і щирість актора і людини. Рано пішов від нас у далекі мандри, багато дав нам, а ще більше забрав із собою. Забрав те, чим мав намір і жагуче бажання поділитися з нами. Пережите, нафантазоване, задумане – замислене, те що забрав із собою, вже не почуємо і не побачимо його очима. Але людина жива доти, доки її пам’ятають. А пам’ять про Богдана Ступку – вічна, світла, бо прожив непросте і дуже насичене творче життя. Найзначніші образи (а їх більш, як 200ролей), створені Богданом Сильвестровичем, увійшли до скарбниці європейського і українського сценічного мистецтва.

Отже, якщо вам цікаво дізнатися про життєві пристрасті і захоплення, театральні і літературно-мистецькі вподобання Богдана Ступки, прихильники його творчості можуть познайомитися з цим цікавим виданням у фонді нашої бібліотеки.

Бібліотекар сектору літератури з мистецтва Абраменко О.А.

Переглядів: 271 | Додав: Библио-1 | Теги: М.Лабінський, Богдан Ступка, 75 років | Рейтинг: 5.0/1
«  Серпень 2016  »