Головна » 2011 » Травень » 26 » Довідково-бібліографічна та інформаційна робота
Довідково-бібліографічна та інформаційна робота
Інформаційне обслуговування користувачів було та залишається одним з приоритетних напрямів роботи нашої книгозбірні. Вагому частину інформаційно-бібліографічної роботи складає надання тематичних, фактографічних та краєзнавчих довідок. Значна кількість довідок виконана для користувачів, які навчаються.

Відкриття відділу інформаційно-комп'ютерних послуг стало помітною подією в житті читачів нашої бібліотеки. Технічний потенціал невеликий (всього 3 комп'ютери), але це розширило інформаційні можливості книгозбірні. Інтернет "відкрив” двері не тільки в безмежний всесвіт інформації, а й зробив бібліотеку справді публічною.

Інформаційна робота побудована таким чином, щоб мешканці міста щомісячно одержували різноманітні матеріали про книги, які знаходяться в міській публічній бібліотеці. А щоб бути ще більш ефективною, вона носить систематичний, оперативний, випереджаючий характер. В своїй роботі визначаємо конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб.

Сучасне життя вносить багато змін у бібліотечне обслуговування населення і, зокрема, у довідково-бібліографічну діяльність. Все частіше у читачів виникає потреба у фактографічній інформації по краєзнавству, коли треба швидко знайти необхідну інформацію.
Наприклад, в відділах бібліотеки зроблені тематичні папки:

• «Лисхимстрой. Светлоград. Северодонецк»;
  • «Сєвєродонецький Свято-Христо-Різдвяний храм»;
  • «Літературне об’єднання ім. В. Стуса «Обрій»;
  • «Матеріали про митців Сєвєродонецька»
  • "Нове в пенсійному законодавстві”
  • " Корисна інформація”
  • "Я і мої права”
  • "Моє місто: вчора, сьогодні, завтра”

та інші.

Бібліотека добре усвідомлює роль і місію свого закладу, як інформаційного партнера місцевої влади та посередника між нею і громадою. Бібліотека забезпечує прозорість дій, рішень сесій міської влади, знайомить з різними матеріалами щодо соціального забезпечення населення, розкладом прийому громадян.

Зв’язки з громадкістю стають все більш важливими в діяльності бібліотеки. Особливе місце при цьому займають відносини із засобами масової інформації, через які рекламуються можливості бібліотеки.
Так в газеті «Сєвєродонецькі вісті» висвітлюються заходи проведені бібліотекарями відділу мистецтв.
Не оминають бібліотеку своєю увагою і працівники місцевого телебачення. Багато яскравих і актуальних заходів були показані по кабельному телебаченню.

Таким чином, бібліотека продовжує реалізовувати свою просвітницьку та інформаційну функції.

Переглядів: 1717 | Додав: Библио-1 | Теги: інтернет | Рейтинг: 5.0/1
«  Травень 2011  »