Головна » 2011 » Грудень » 12 » Апостол слов'янської культури
Апостол слов'янської культури
    Я безжурний веселощів спів
    Обминав на своєму віку,
    Свою силу віддав без жалів
    Я на працю поважну й тяжку
                        Б. Грінченко

9 грудня професійний ліцей разом з бібліотекарями відділу мистецтв публічної бібліотеки відчинили двері літературної вітальні, щоб відзначити день народження нашого знаменитого земляка Бориса Дмитровича Грінченка.

Учні з великою зацікавленістю слухали розповідь про людину, яку за обсягом зробленого, за працездатністю і широтою інтересів можна порівняти лише з Франком. Доля визначила йому 47 років життя, але зробленого ним вистачило б на десяток життів.

Тільки за чотиритомний тлумачно-перекладний "Словник української мови" Грінченко міг навічно залишитися у вдячній пам'яті нащадків. Східний Франко, як називали його сучасники, все своє життя присвятив Україні. Кінцевий результат вбачав у завданні: зробити з мужиків народ. Білорус А. Бульба сказав: "Не злато, не срібло, не статки-маєтки в спадщину по тобі нам лишилися. По тобі лишився скарб, якого не бере тлін і до якого навіть невблаганна смерть не знає шляху; скарб, який живе і житиме, поки світу сонця на землі. Скарб цей - слово".

В нашій вітальні звучали вірші Грінченка, інсценівка пісні записана Б.Дмитровичем на Луганщині в с. Весела Тарасівка, уривок із драми "Степовий гість", українські пісні і танок.

Технічну сторону заходу забезпечила творча людина, педагог високої кваліфікації Зінченко Людмила Іванівна.

Захід показав, що ми, нащадки Бориса Грінченка, продовжуємо нести в світ українське слово, українську культуру.

Фото з заходу дивіться в рубриці "Фотоальбоми" категорії "Заходи"

Переглядів: 362 | Додав: Библио-1 | Теги: професійний ліцей, українська культура, Грінченко, відділ мистецтв | Рейтинг: 4.5/2
«  Грудень 2011  »