Головна » 2016 » Липень » 27 » 28 липня - День хрещення Київської Русі-України
28 липня - День хрещення Київської Русі-України

28 липня відзначається День хрещення Київської Русі-України.  Ця дата обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі.

Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії нашої церкви, але й в історії нашого народу. Церква зіграла величезну роль у припиненні міжусобиць князів, у об'єднанні князівств у єдиній державі та її зміцненні, у закріпленні й розширенні зв'язків Київської Русі з багатьма європейськими державами, насамперед з Візантією та Болгарією.

Якщо говорити про вплив Хрещення Русі на культурне життя нашої країни, то він позначився на всіх його сторонах. Насамперед Хрещення сприяло розвитку освіти в нашій Вітчизні. Засновувані всюди монастирі ставали центрами не тільки духовного виховання православних людей, але й мали просвітницьку місію. Християнство дало стимул для розвитку власної писемності на Русі.  Усе це дозволило великому князеві Ярославу Мудрому заснувати при Софійському соборі першу на Русі публічну бібліотеку.
Важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства, визнання ролі хрещення Київської Русі-України для української державності, збереження і розвитку національної культурної та історичної спадщини – все це сприяло тому, що День хрещення Київської Русі-України з 2008 року відзначається як державне свято.

Вітаємо вас з цим святковим днем і бажаємо, щоб Свято хрещення Київської Русі зцілило і об’єднало наші душі, примножувало добробут в кожному домі, давало здоров’я на багато мирних і щасливих років!

Переглядів: 340 | Додав: Библио-1 | Теги: Князь Володимир, Хрещення Київської Русі-України, 28 липня | Рейтинг: 5.0/2
«  Липень 2016  »