Головна » 2011 » Листопад » 20 » 22 ноября - День Свободы в Украине
22 ноября - День Свободы в Украине

День свободы — национальный праздник, который отмечается на Украине ежегодно, 22 ноября.

«День свободы» появился в украинском официальном календаре сравнительно недавно, в начале третьего тысячелетия, в 2005 году, после того, как 19 ноября 2005 года , в столице страны - Киеве, третий президент Украины Виктор Андреевич Ющенко подписал Указ N N 1619/2005 «О дне свободы», который предписывал отмечать его на Украине каждый год 22 ноября. В президентском указе Виктора Ющенко, в частности, говорилось, что этот праздник вводится в стране: «С целью утверждения на Украине идеалов свободы и демократии, воспитания у граждан чувства национального достоинства, учитывая историческое значение революционных событий осени 2004 года, засвидетельствовали свободолюбие украинского народа, его стремление к свободе и демократическим ценностям, и в поддержку инициатив общественности...»

С 2010 года в связи с избранием президентом Украины Януковича Виктора Фёдоровича "День свободы" на государственном уровне не отмечается.

Кремень,В.Г. Філософія національної ідеї. Людина. Освіта. Соціум.[Текст]/ В.Г. Кремень.- К.: Грамота, 2007.- 576 с.

У монографії досліджується найважливіша проблема українського буття і процесу державотворення — проблема національної ідеї. Автор пропонує своє бачення її вирішення — у єдності історії,філософії та освіти,тобто в констексті теорії і практики.Логіка дослідження надала змогу виявити генезу української ідеї — від формування національної ідентичності до становлення незалежної держави й громадянського суспільства, від культурної самобутності до національної духовності. Освіта — практична реалізація стратегій поступу української ідеї в європейську цивілізацію. Особливе місце в книжці займає концепт людиноцентризму — авторський креатив українського гуманізму. Який синтезує філософські міркування про смислове наповнення національної ідеї.

Для культурологів, освітян, філософів, істориків, етнологів, політологів,усіх, кого цікавлять проблеми українського буття, культури, людини та їхнього

Лук'яненко, Л.Г. Національна ідея і національна воля.[Текст]/ Л.Г. Лук'яненко. - К.,2006.- 288 с.

У просвітницько-публіцистичній праці автор розглядає наріжне питання ідеології української держави, дає оцінку державотворчого процесу в Україні, його окремих складових-економічних,політичних,соціальних,моральних.
Головною темою є проблема національної ідеї, рефреном - заклик до єдності народу через відродження мови, традицій, культури, національної гордості, любові до України.
Переглядів: 455 | Додав: Библио-1 | Рейтинг: 5.0/3
«  Листопад 2011  »