Головна » 2014 » Січень » 23 » 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка присвячується
200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка присвячується

«Незнайомий «Український Рембрандт»

«Не поет – бо це ж до болю мало,

Не трибун – бо це лиш рупор мас,

І вже менш за все – «Кобзар Тарас» -

Він, ким зайнялось і запалало»

(Євген Маланюк "Шевченко")

Історії світової культури відомі приклади, коли в одному митцеві щасливо поєднується поетичне і художнє обдарування. До таких феноменів належить Тарас Григорович Шевченко.

Вшановуючи в цьому році Шевченка, ми  добре знаємо його як геніального поета, талановитого прозаїка і драматурга, але часто забуваємо і навіть не знаємо, що він – видатний, по-справжньому народний і національний художник – реаліст, живописець, майстер рисунка, акварелії і сепії, академік Російської академії мистецтв.

При житті його називали «Українським Рембрадтом». Художня спадщина, його ідеї, його творчість стали дорогоцінним набутком у скарбницю української і світової культури. З-під його пензля,
олівця, граверного штихеля та офортної голки вийшли сотні реалістичних, змістовних творів, пронизаних думкою про красу світу, прагнення до гармонії і заклик до боротьби за кращу долю народу.

Зрозуміло, що ми не зможемо представити повної спадщини Шевченка - художника, а лише ознайомимо вас з його окремими, геніальними  творами в образотворчому мистецтві.

Тож перегорнемо сторінки його життя і побачимо характерний не тільки для нього стиль і тематику, а й новаторські ідеї, вкладені в світову культуру. Пропонуємо відеопрезентацію "Український Рембрандт."

Підготували: О.А. Абраменко, Т.І. Дикань, Н.В. Гарькавець

Переглядів: 659 | Додав: Библио-1 | Теги: Шевченко-живописець, Шевченко-художник, укоаїнський Рембрандт | Рейтинг: 5.0/3
«  Січень 2014  »