Головна » 2011 » Червень » 30 » 1 липня - День архітектури України
1 липня - День архітектури України
День архітектури відзначається в Україні згідно з Указом Президента з 1995 року

Українська архітектура — своєрідний літопис буття, де кожна мить історії вписує у вічність власну сторінку. Сформована віками вона несе в собі викарбувані та відшліфовані сторіччями споконвічні традиції народу. Вони є невичерпним джерелом поглиблення знань про себе і своє минуле, надійним підґрунтям національного самоствердження й духовного єднання народу в його прагненні відбудувати свою долю.

Про створення архітектури власне України мова може йти лише від часів Київської Русі. Але елементи її витоків походять з епохи ще пізнього палеоліту, збагачуючись внаслідок плідних контактів населення різних культур, які тут існували — трипільців, давніх греків, візантійців та інших.

З запровадженням християнства українська архітектура зуміла не тільки адаптувати досвід візантійської культури, а згодом і західних мистецьких течій, починаючи з епохи Відродження, але й створити світові шедеври дерев'яного зодчества, виробити свою архітектурну мову. Про це свідчать самобутні храми, захисні фортеці й мальовничі палаци в дусі бароко, класицизму, ампіру, модерну.

Незважаючи на недоліки архітектури радянського періоду, слід відзначити значні досягнення цього часу в галузі містобудування та створення низки споруд, які дістали світове визнання.

Пострадянський досвід надто малий для набуття архітектурою певних рис і стильових характеристик, хоча в цілому і підтверджує позитивні тенденції, якими є еволюція розпланувальних і об'ємно-просторових вирішень нових об'єктів, а також досягнення в реставрації низки пам'яток та в образному вирішенні культових будівель, банків, репрезентативних об'єктів і житла, благоустрій міст. У пострадянський період поки що мало об'єктів знакової архітектури ХХІ століття, оскільки це залежить насамперед від економічної спроможності суспільства. Але значні досягнення в минулому, багатовіковий досвід і тенденції розвитку вселяють надії на великі перспективи національного зодчества.

Відділ мистецтв публічної бібліотеки запрошує всіх бажаючих відвідати виставку, присвячену Дню архітектури України.

Переглядів: 514 | Додав: Библио-1 | Рейтинг: 5.0/3
«  Червень 2011  »