П`ятниця, 24.11.2017, 08:24

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека

Форма входу
Головна » 2017 » Березень » 16 » Українська революція 1917-1921рр.: сто років потому
Українська революція 1917-1921рр.: сто років потому

Українська революція - низка подій, пов’язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу у 1917-1921 роках.

Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії. В Україні утворився альтернативний центр влади - Українська Центральна Рада (УЦР), що стала представницьким органом українських демократичних сил і очолила національно-демократичну революцію в Україні. Керівником УЦР став Михайло Грушевський.

У період 1917-1921 років Україна пережила різні форми національної державності (УНР, Українська держава, ЗУНР), але державну незалежність втримати не змогла. Українські етнічні території були розділені між СРСР, Польською Республікою, Королівством Румунія та Чехословацькою Республікою.

Таким чином, Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Ця поразка була наслідком незгуртованості політичної еліти, незавершеності процесу формування нації, відмінностей між національними та соціальними завданнями визвольного руху, його обумовленості зовнішніми політичними й насамперед військовими факторами. Однак, не досягши своєї мети, Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності.

2017-й рік проголошено Роком Української революції 1917-1921р.

Пропонуємо до вашої уваги бібліографічно-інформаційний огляд літератури за цією темою.

Героїка трагедії Крут[Текст]/ Упоряд. В.І.Сергійчук. - К.: Україна, 2008. - 464 с.

У спогадах учасників бою під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року, роздумах сучасників поетичним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно-політичних воєнних подій осмислюється героїка подвигу юнаків України в ім’я своєї Вітчизни. Видання, матеріали якого подаються, як правило, в оригіналі, друковане раніше тільки в еміграції й не скрізь містить повні імена авторів.

Розраховане на українську молодь і всіх тих, хто цікавиться історією національно-визвольної боротьби нашого народу в 1917- 1921 роках.

Михайло Грушевський [Текст]: фотоальбом/ Авт. тексту Л.В.Решодько. - К.: Україна, 1996. - 140 с.: іл.

Фотодокументальна розповідь про великого літописця, будівничого нової України, який своєю діяльністю і творчістю заклав фундамент національно-культурного, інтелектуального, державного відродження української нації в ХХ столітті, створив цілу епоху у вітчизняній і світовій історії.

Видання розраховане на широке коло читачів.

З повною версією можна ознайомитися, перейшовши за посиланням  http://lib-sed.at.ua/load/ukrajinska_revoljucija_1917_1921_rr_sto_rokiv_potomu/1-1-0-63

Переглядів: 98 | Додав: Библио-1 | Теги: 1917-1921, Грушевський, Українська революція | Рейтинг: 5.0/5