Вівторок, 12.12.2017, 21:05

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека

Головна » 2017 » Березень » 30 » Сонце української музики
Сонце української музики

В березні Україна відзначає 175-річчя від дня народження композитора, диригента, піаніста, збирача пісенного фольклору, громадського діяча Миколи Віталійовича Лисенка. З його іменем пов’язана ціла епоха в розвитку української музичної культури, цілий світ сценічних образів. Значення цієї постаті для української культури взагалі неоціненне. Ми запросили дві групи учнів ВПУ №92 для знайомства з життям та творчістю талановитого українця, і щоб його музика схвилювала їх душі, а мелодії жили вічно, передавались з покоління в покоління, щоб юнацтво дорожило надбанням рідної культури, любило рідне слово й рідну музику. Адже Лисенко все своє свідоме життя боровся за те, щоб музика служила народові.

На заході розповіли про нелегкий тернистий шлях композитора, який півстоліття віддав композиторській діяльності, написав більше1000 музичних творів. А з якою силою залунали невмирущі рядки Т.Шевченка, І.Франка, Л.Українки та інших велетнів духу, покладені на музику Миколою Лисенком!

Красу музики М.Лисенка допомогли донести педагоги та учні музичного училища імені Прокоф’єва, які вдало підібрали репертуар, включивши різні жанри музики Лисенка М., на гарному професійному рівні виконували їх.

Це і жартівлива дівоча пісня «Ой, надіну черевики» з опери «Чорноморці» у виконанні Яковлевої Ганни, і пісня «Ой, стрічечка до стрічечки» на слова Т.Шевченка у виконанні Чернишової Елизавети і весела народна пісня в обробці М.Лисенка «Дощик» у виконанні Буровіної Марії. Затаївши дихання слухали романс «Коли настав чудовий май» на слова Г.Гейне у виконанні завідуючої вокальним відділенням музичного училища О.О.Бугайової.

Музичний супровід концертмейстерів Л.М.Пономарьової та Є.С.Мартинюк зробив виступи неперевершеними, і глядачі дружно аплодували нашим гостям.

Захід закінчився «Молитвою за Україну» на музику М.В.Лисенка, слухали її стоячиhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.1409059012478756.1073742075.180715845313085&type=1&l=54822d65c7 .

Бібліотекар І категорії сектору літератури з мистецтва Т.Дикань

Переглядів: 122 | Додав: Библио-1 | Теги: 175-річчя, молитва за Україну, Микола Лисенко | Рейтинг: 5.0/1