Библио-1
Головна » 2018 » Березень » 14 » Шевченкіана Бориса Романова
Шевченкіана Бориса Романова

Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість.

Саме таким і є для України ім’я видатного майстра українського живопису, поета, пророка українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Долучитися до вшанування світлої пам’яті безсмертного Кобзаря до бібліотеки завітали на зустріч з нашим земляком, художником-графіком, лауреатом, дипломантом міжнародних конкурсів та виставок екслібриса, членом Національної спілки художників України – Борисом Миколайовичем Романовим учні ВПУ № 92.

Минуло 204 роки від народження Т.Г.Шевченка, але й сьогодні його слово, його мистецтво живе між нами.

У вінок всенародної шани великому Кобзарю доклав і свій доробок Б.М.Романов. Постать Великого Кобзаря займає одне з найвизначніших місць в його творчості. «Шевченко і сучасність» – тема над якою художник працює ось уже тридцять другий рік.

В 2017 році світ побачила книга «Мій Шевченко – екслібриси Бориса Романова». Шевченкіана – унікальна. В мініатюрних композиціях художник відтворив цілу віху із життя Шевченка. Роботи Бориса Миколайовича захоплюють своєю виразністю, чіткою композицією, витонченістю і поетичністю. У творчості митця окрім переплетіння традиційного зображення сторінок життя Кобзаря, образів його поетичних і літературних героїв, розкрито історичні події минулого і сучасного України. Високопрофесійні, з любов’ю виконані роботи, автор часто супроводжує словами Шевченка, використовує такі атрибути поета, як книжка і перо та інші.

В дружній бесіді з юними слухачами художник познайомив з технікою виготовлення екслібрису, розповів, що створення графічних знаків розміром не більше долоні, займає чимало часу. Адже в кожному малюнку є свій задум, композиція, індивідуальна постать власника книгозбірні, тисячі дрібних штрихів Але копітка робота, якої ми не бачимо, завершується появою чудових творів унікального елітарного жанру графіки.

Переглянувши на екрані телевізора збільшені зразки екслібрисів з нової книги: Л.І.Первак, Д.Павличка, Н.Гнатюк, В.Асєєва, Г.Штоня, П.Нестеренка, Б.Олійника, В.Бакуменка, П.Маги, С.Талан та інших, глядачі були вражені тим, що в такій мініатюрній формі, лаконізмі зображувальних засобів закладена така глибина, такий політ людської думки. Роботи Майстра змушують знову й знову згадати життєвий і творчий шлях Шевченка, думати про долю України, людей і світ.

Крім увічнення пам’яті геніального сина України Т.Г.Шевченка, художник зробив неоціненний внесок у відтворення історії нашого народу. І немає сумніву в тому, що його книга, екслібриси розміщені в ній, являють собою справжню цінність і привернуть увагу широкого кола читачів. З книгою «Мій Шевченко – екслібриси Бориса Романова», шановні читачі, ви зможете познайомитися в секторі літератури з мистецтва.

Родзинкою зустрічі став музичний супровід члена клубу авторської пісні «Диалог» Оксани Чипіжної. Своїм ліричним виконанням пісень вона прикрасила зустріч і подарувала присутнім відчуття причетності до творчості автора і Т.Г.Шевченка. Неголосно, задумливо, іноді злегка іронічно, часом трохи збентежено прозвучали пісні на слова Т.Г.Шевченка та народні. І це, безперечно, зумовило теплу, щиру й відверту атмосферу зустрічі https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1765998210118166.1073742115.180715845313085&type=1&l=dd2cbeb39c.

Бібліотекар сектору літератури з мистецтва Абраменко О.А.

Переглядів: 146 | Додав: Библио-1 | Теги: Моя Шевченкіана, Борис Романов, екслібрис | Рейтинг: 5.0/4
«  Березень 2018  »