П`ятниця, 24.11.2017, 08:32

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека

Головна » 2017 » Лютий » 21 » Рідна мова й Україна – це найдорожче, що в нас є
Рідна мова й Україна – це найдорожче, що в нас є

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.

Це свято було започатковане на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Мова – генетичний код духовного й фізичного буття народу, оберіг його історичної пам’яті, матриця його свідомості та світогляду. В Україні День рідної мови святкується з 2000 року. Для нас це свято особливе, бо наша мова вписана золотими літерами на скрижалях уселюдської духовності. Українська мова випромінює добро й любов, мудрість і волелюбність, нескореність і нескоренність, тому не маліє й не слабне її колосальна животворна сила.

На захід були запрошені учні 9 класу СЗШ № 15, учні ВПУ № 92. Почесною гостею заходу була начальник відділу культури Грачова Тетяна Вікторівна.

Свято проходило під гаслом «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть», взятим з вірша видатного українського поета В.Сосюри, бо кожен українець повинен усвідомити силу української мови, її значення в процесах розбудови національної держави. Доля нашої мови, як і всієї України, залежить тільки від нас самих, від нашої духовної висоти, патріотизму, національної свідомості. Саме ці якості і показали учасники нашого свята в різний спосіб. Так, учні ВПУ № 92 освідчувалися в любові до рідної мови словами віршів, учні музичної школи №1 Коломієць Андрій, Тягнієнко Елеонора, Рубан Анастасія – ніжними словами українських народних пісень, які підготувала з ними старший викладач вищої категорії Р.К.Якубовська. Золота струна мови також барвисто квітує на українських рушниках, і шоу-студія «Експромт» (керівник Бондарева В.О.) порадувала глядачів красивим танком з рушниками.

Родзинкою заходу була сценка з комедії М. Старицького «За двома зайцями» у виконанні учнів ВПУ № 92 Чурилової Інни, Нехристової Марини, Сухорукова Павла, Максимова Олександра, Федуркіна Дмитра. А Сидір Петрович Голохвастий та Проня Прокопівна у виконанні Леонова Вадима та Сочневої Дар’ї були просто неперевершеними! Наші бібліотекарі також не пасли задніх і не тільки розсмішили глядачів, але й примусили замислитись про чистоту рідної мови та шанобливе ставлення до неї в сценці «Баба Параска та баба Палажка на святі рідної мови» (Біловицька Ю. Є. та Мироненко З.П.)

Тож дійсно, усе минає, а слово лишається. І нехай живе і переживає століття і покоління найбільше диво – рідне слово!

Запрошуємо переглянути світлини зі свята на нашій сторінці в Facebook https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1371545032896821.1073742070.180715845313085&type=1&l=663df2c70c

Бібліотекар І категорії сектору літератури з мистецтва Т.Дикань

Переглядів: 151 | Додав: Библио-1 | Теги: 21 лютого, свято рідної мови, СЗШ № 15, шоу-студія Експромт, музична школа № 1, ВПУ № 92 | Рейтинг: 5.0/3