Вівторок, 12.12.2017, 21:06

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека

Форма входу
Головна » 2017 » Жовтень » 5 » Літературний календар "Пам'ятні та знаменні дати письменників та поетів" на IV квартал 2017 року

Шановні читачі та гості нашого сайту! Пропонуємо ознайомитися з Літературним календарем пам'ятних і знаменних дат у IV кварталі 2017 року, що містить ювілейні дати з життя українських та зарубіжних письменників, поетів.

Жовтень

11 жовтня – 75 років від дня народження Володимира Олександровича Яворівського (1942) – українського письменника, публіциста, громадсько-політичного діяча

Слава не лише Україні! Слава тим, хто не зневірився в її майбутньому!

В. Яворівський

Яворівський Володимир Олександрович народився 11 жовтня 1942 року у селі Теклівка Крижопільського району Вінницької області. У 1964 році закінчив Одеський державний університет ім. І. Мечникова за спеціальністю українська мова та література.

Трудовий шлях розпочав на посаді редактора одеського радіо. Після переїзду до м. Запоріжжя працював у газеті «Запорізька правда» та редактором міського радіомовлення. Згодом працював кіносценаристом на телестудії у м. Львові.

Розквіт творчості Володимира Яворівського відбувся після переїзду до м. Києва, де він працював у газеті «Літературна Україна». Незабаром став завідувачем відділу прози і заступником головного редактора журналу «Вітчизна», пізніше – літературним консультантом і референтом Спілки письменників. У 1969 році прийнятий до Спілки журналістів України, у 1971 - до Спілки письменників України. У 2001-2011 рр. був головою Національної Спілки письменників України. Упродовж 1996-1999 років – голова Комітету Державних премій України ім. Т. Шевченка. Народний депутат України, голова Комітету Верхової Ради з питань культури і духовності.

Повну версыю Календаря можна закачати тут http://lib-sed.at.ua/load/literaturnij_kalendar_pam_39_jatni_ta_znamenni_dati_pismennikiv_ta_poetiv_na_iv_kvartal_2017_roku/1-1-0-70

Переглядів: 121 | Додав: Библио-1 | Теги: ІV квартал 2017 року, Літературний календар | Рейтинг: 5.0/1