Середа, 20.09.2017, 05:00

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека

Головна » 2017 » Червень » 2 » Хай Трійця святая в любові єднає
Хай Трійця святая в любові єднає

Одне з найбільш світлих свят на межі весни і літа – Свята Трійця (П’ятидесятниця, Зелені свята). У цьому святі тісно переплітаються язичницькі традиції і християнські канони. Троїцьке свято встановлене на честь зішестя Святого Духа на апостолів, після чого вони почали розуміти різні мови й ними говорити. На місці зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу Трійця вважається днем народження християнської церкви. Існують народні пояснення стосовно походження свята. Ніби в цей день Бог створив землю і засіяв її зеленню. За іншою версією, Христос, в’їжджаючи до Єрусалима на віслюку, обрав шлях не по килимах, багачами розісланих, а по галузках, котрими прикрашали йому путь бідняки.

Давньою народною традицією є прикрашання свого житла на Зелені свята різними запашними рослинами, зеленими гілками, пахучими польовими квітами. Ця традиція пов’язана з вірою в те, що зелень на трійцю володіє особливою силою, що захищає оселю від різного зла. Трійця, казали у народі, трьома святами багата: квітами, травами і рум’яним літом.

Міська публічна бібліотека запрошує всіх бажаючих відвідати у нас книжкову виставку присвячену Трійці і дізнатися багато цікавого про вірування, звичаї та традиції українського народу.

Від щирого серця вітаємо всіх з великим святом Пресвятої Трійці! Нехай це свято надихає всіх вас на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, дарує всім затишок і добробут, несе щастя і впевненість у майбутньому.

Переглядів: 66 | Додав: Библио-1 | Рейтинг: 5.0/3