П`ятниця, 24.11.2017, 08:37

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека

Форма входу
Головна » 2017 » Листопад » 13 » Інтелектуально-розважальна гра «Нехай же слово золоте печалиться, сміється і цвіте»

9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Нестора Літописця. Дослідники вважають, що саме з нього і почалася писемна українська мова. Любити, шанувати, плекати рідну мову – святий обов’язок українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні для нашої держави часи. Кажуть, що у нації не відібрати майбутнє і минуле, якщо не знищити мову. Саме вона є тим річищем, яке несе рідне слово із покоління в покоління.

До Дня української мови та писемності нагороджують кращих знавців української мови, проводяться святкові уроки, концерти, конкурси, флешмоби та інші заходи. Ми вирішили провести для учнів ВПУ № 92 інтелектуально-розважальну гру під гаслом «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть». Змагалися дві групи: 1-1 та 1-3. Учні вправлялися в розгадуванні шарад, ребусів, складанні літературних пазлів, поясненні значення фразеологізмів. Приймали участь у вікторинах, конкурсах «З народної скрині», «Заморочки з бочки», «Гонка за лідером», «Поетичний». Дуже сподобалось учасникам гри знаходити зашифровані твори Т.Шевченка в картинах художника Олега Шупляка.

Приємно вразили знання учнів з української мови та літератури. Вважаю, що назва «Вище професійне» відповідає дійсності, бо в училищі готують не тільки кваліфікованих спеціалістів своєї справи, але й людей з широким кругозором, засівають зерна любові до рідної мови, які згодом заколосяться плідною нивою. Велика заслуга в цьому викладача української літератури Кравцової О.В. та бібліотекаря Скрипник Г.О.

Сміх – це сонце, воно проганяє зиму з людського обличчя (В.Гюго). Це сонце яскраво засвітилося на обличчях всіх учасників гри, коли блискуче, колоритно, з розумінням внутрішнього світу своїх героїв, учні груп 2-2 та 2-3 показали сценку з «Кайдашевої сім’ї» І.Нечуя-Левицького.

Захід закінчився, а учні ще раз переконалися яка красива, мелодійна, багата на виражальні засоби наша українська мова. І пізнавати її треба все життя, щоб заслужити право зватися ерудованою, освіченою, культурною людиною. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1641506939233961.1073742098.180715845313085&type=1&l=d6d8738923

Бібліотекар І категорії сектору літератури з мистецтв Т.Дикань.

Переглядів: 130 | Додав: Библио-1 | Теги: Нестор-літописець, 9 листопада, ВПУ № 92 | Рейтинг: 5.0/1