Головна » 2018 » Квітень » 23 » «Дім без книги, як день без сонця» (до Всесвітнього дня книги і авторського права)

23 квітня - символічна для світової літератури дата: у цей день в 1616 році померли Сервантес, Шекспір ​​та Інка Гарсіласо де ла Вега.

Цілком природньо, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в 1995 році в Парижі вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства та заснувала Всесвітній день книги і авторського права.

Щороку ЮНЕСКО та інші міжнародні організації, що представляють три основні галузі книжкової індустрії - видавців, книгопродавців і бібліотеки, обирають Світову книжкову столицю на період в один рік, починаючи з 23 квітня.

У нинішньому році це звання отримало місто Афіни, Греція, - за якість пропонованих програм і їх підтримку з боку книжкової індустрії та з метою зробити книги доступними для всіх жителів, включаючи біженців і мігрантів.

Серед найпопулярніших ініціатив, приурочених до цього дня є  книжкові ярмарки, виставки, фестивалі, публічні читання і культурно-розважальні заходи. У цей день привертається увага громадськості до різних аспектів діяльності людини, пов'язаних з книгою, - творчим, видавничим, національним. Це велике професійне свято для всіх, хто працює в книговидавничій, книготорговій, бібліографічній і бібліотечній справі.

У Сєвєродонецькій міській публічній бібліотеці з нагоди Всесвітнього дня книги і авторського права відкрилась книжково-ілюстративна виставка «Від книги – до світла, до знань, до життя».  На виставці представлені оригінальні та яскраві видання: найменша, найбільша, найдавніша книги, саме ілюстроване видання тощо.

Працівники бібліотеки раді бачити вас у відділі абонементу, де можна переглянути ці унікальні книжки.

Провідний бібліотекар Ю.Горелкіна

Переглядів: 57 | Додав: Библио-1 | Теги: Всесвітній день книги і авторського, 23 квітня | Рейтинг: 5.0/2
«  Квітень 2018  »